Rekolekcje szkolne 2017

W dniach 5-6-7 kwietnia 2017 r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych, które głosił ks. dr Mirosław Tykfer. Uczniowie byli podzieleni na dwie grupy. Jedna miała naukę w kościele, a druga w tym samym czasie miała spotkanie w szkole.

Podczas nauki, która głoszona była w kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego na os. Wichrowe Wzgórze, rekolekcjonista uświadomił nam, jak ważna w życiu człowieka jest miłość w relacji z Bogiem, bliźnim, ale także z samym sobą. Rozumiejąc to łatwiej nam jest przebaczać. Jak to czynić w codziennych zmaganiach uzmysłowiliśmy sobie w drugim dniu rekolekcji.

Pozytywnie „ naładowani” szliśmy do szkoły, by w pierwszym dniu spotkać się z wolontariuszami ze Wspólnoty Sant’Egidio. Przybliżyli nam oni zasady działania wspólnoty, które między innymi realizowane są poprzez solidarność z potrzebującymi w formie dobrowolnej służby. W drugim dniu do szkoły przybył p. Maciej, który jest asystentem w Fundacji „Arka” L’Arche. Wraz z p. Adamem będącym mieszkańcem Arki na ul. Żytniej w Poznaniu, bardzo ciekawie opowiedział nam jak to się stało, że zamieszkał w Arce, by pomagać osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom.

Rekolekcje zakończyła Msza Święta, którą poprowadził ks. dr Jarosław Czyżewski.

Ksiądz Jan Szczepaniak zaprosił Dyrekcję Szkoły i Grono Pedagogiczne na probostwo, gdzie wspólnie podsumowaliśmy rekolekcyjny czas.

Rekolekcje, które przebiegały w atmosferze zrozumienia, współpracy i współdziałania całej społeczności szkolnej, były wspólnym działaniem w realizacji podjętego celu, jakim było uwrażliwienie na potrzeby bliźnich.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *