Książkowy zawrót głowy

Nasza szkoła zakończyła realizację   Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

W ramach Programu szkoła otrzymała dofinansowanie na zakup książek do biblioteki szkolnej. Za kwotę 15 tysięcy zł. zakupiono 643 egzemplarze  książek. Fundusz został w pełni wykorzystany.

Zakupiono książki zgodnie z sugestiami i zapotrzebowaniem uczniów. Przeprowadzono konsultacje odnośnie zakupu książek. Zasięgnięto opinii Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców. Wśród nowości znalazły się najpopularniejsze gatunki literatury pięknej: powieści obyczajowe, historyczne, kryminały, sensacje, horrory, fantastyka. Zakupione książki są  wyeksponowane, cieszą się dużym zainteresowaniem czytelników i są bardzo chętnie wypożyczane. Zakup nowych książek odzwierciedla się w wypożyczeniach. Od października  do grudnia 2016 roku uczniowie wypożyczyli 860 książek. A wszystko  to dzięki udziałowi w  Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa! W dalszym ciągu zachęcamy do odwiedzenie biblioteki, mamy nadzieję, że każdy znajdzie dla siebie ciekawą książkę.