Wojewódzki Turniej Białych Piór

Dnia 25 marca 2017 r. odbyło się uroczyste podsumowanie i zakończenie XXXVI edycji Wojewódzkiego Turnieju Białych Piór im. Ewy Gajowieckiej objętego honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Uczennica naszego gimnazjum Dominika Kamińska z klasy 2d zajęła II miejsce w kategorii proza – Gimnazjum.

Uroczystość odbyła się w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 w Poznaniu. Jury prezentowało się w składzie: Jolanta Szwarc – poetka, filolog polski, Andrzej Sikorski – poeta, Emilia Gałczyńska – filolog polski. Zaproszone lektorki odczytały fragmenty wyróżnionych tekstów, w tym również utwór naszej laureatki pod tytułem Miasto. Prace były oceniane w czterech kategoriach: proza i poezja szkół podstawowych oraz proza i poezja gimnazjum. W konkursie wzięło udział ponad 360 uczniów z całego województwa wielkopolskiego, a zgłoszonych zostało ponad 1000 prac, z czego jury wybrało i nagrodziło tylko 21.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali dwa egzemplarze tomiku, w którym zamieszczono nagrodzone utwory. Jeden z nich znajduje się w szkolnej bibliotece, skąd można go wypożyczyć.

Dominika Kamińska 2d