Dyplomatorium 2017

28 lutego 2017 odbyło się kolejne dyplomatorium teatralne, przygotowane przez klasę IIIa. Spektakl zatytułowany  Kawałki męskie, żeńskie i nijakie powstał na podstawie prozy Stefanii Grodzieńskiej, pod czujnym okiem instruktorów: Sebastiana Greka ( aktora Teatru Nowego) oraz Magdaleny Rusak ( szkolnego instruktora teatralnego).


Młodzi adepci sztuki zaprezentowali zdobywane przez trzy lata umiejętności aktorskie w trzynastu etiudach, , których myślą przewodnią mogłaby się stać łacińska sentencja Homo homini deus, homo homini lupus – człowiek człowiekowi Bogiem, człowiek człowiekowi wilkiem. I to we wszystkich możliwych konfiguracjach damsko-damskich, damsko-meskich, damsko-mesko-nijakich.
Przedstawienie zaprezentowane zostało dwukrotnie – o godzinie 15.00 i 17.00 i za każdym razem spotkało się z aplauzem zgromadzonej publiczności.
Warto też dodać, że zostało ono zakwalifikowane na Teatralny Festiwal Marcinek – już w najbliższą sobotę ( tj.11 marca) będzie walczyło o laur z kilkunastoma innymi przedstawieniami z całego kraju.
Trzymamy kciuki!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *