Zakazana Miłość Elizy I Wilhelma – Wymiana Międzynarodowa

Wielkim sukcesem edukacyjnym, dydaktycznym i … towarzyskim zakończyła się realizacja tytułowego projektu. Czerwcowych pięć dni minęło nie wiedzieć jak i kiedy. Atrakcji co niemiara.

Powitaliśmy naszych berlińskich przyjaciół w poniedziałek, 6 czerwca w południe. Tego samego dnia uczestniczyliśmy w dyplomatorium klasy teatralnej IIA. Mrożek podobał się wszystkim. Wtorek upłynął pod znakiem pracy twórczej. Dokumentacja z sesji zdjęciowej została zamieszczona już wcześniej. Artystycznym wyrazem naszych działań stał się sztambuch biedermeierowski. W środę poznawaliśmy Poznań, jego najpiękniejsze zakątki. Tradycyjnie koziołki spotkały się z sympatycznym przyjęciem, a muzeum multimedialne Brama Poznania okazało się hitem tego dnia. Czwartkowe przedpołudnie to już oficjalne spotkanie, na którym obecna była dyrekcja szkoły, zaproszeni goście, także telewizja Winogrady. Zaprezentowaliśmy całość dokonań, a punktem wyjścia do podsumowania stało się przedstawienie animujące obraz Henryka Siemiradzkiego „Chopin w salonie Radziwiłłów w Antoninie”. Było pięknie, wzruszająco i dostojnie.

Na zakończenie wyjechaliśmy do naszego ulubionego ośrodka wypoczynkowego w Jankowie Dolnym. Przy tradycyjnym ognisku nie zabrakło zabawa integracyjnych, a beztroski śmiech wspólnej zabawy towarzyszył nam do późnych godzin nocnych.

W piątek trzeba się było rozstać, ale nikt nie mówił żegnajcie, lecz do zobaczenia. Nawiązane w marcu znajomości zaowocowały trwałymi przyjaźniami. Mamy już pomysły na nowe projekty, o czym wszystkich zainteresowanych informują

 

Alicja Dziubińska i Paulina Koziarz z kl. II B

zapraszając jednocześnie zainteresowanych do współpracy przy kolejnym projekcie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *