Wycieczka integracyjna klas I LO

Klasy pierwsze XX Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu wybrały się na wycieczkę integracyjną, która miała na celu lepiej zapoznać z uczniami klas, do których chodzimy. Trwała ona od 30 września do 02 października. Ośrodek, w którym się zatrzymaliśmy znajdował się w Jankowie Dolnym (okolice Gniezna).

Domki, które tam zajęliśmy, miały cudowny klimat. Jedne były piętrowe i drewniane, budowane na kształt graniastosłupa o podstawie trójkąta. Nie były dość ciepłe, ale zdecydowanie nadrabiały wyglądem. Drugie domki były małymi bloczkami z betonu, które były cieplejsze, ale nie oddawały już tego samego klimatu, co poprzednie.

Ośrodek, prócz domków, zawierał jeszcze stołówkę, miejsce na ognisko, boisko do gry w siatkówkę, plac zabaw oraz pomost nad jeziorem.

Po zameldowaniu się i krótkim odpoczynku ruszyliśmy na spacer dookoła jeziora. Była to dość nietypowa przechadzka, ponieważ czekały na nas same przeszkody stworzone przez Matkę Naturę. My, dziewczyny, nie zawiodłyśmy się jednak na chłopakach, którzy sami proponowali pomoc przy przejściu przez strumyk wody czy też w podtrzymywaniu gałęzi.

Jedzenie, które tam serwowano, było smaczne i zadowoliło nawet wegetarianą. Nie można było na nic narzekać. A szczególnie na ognisko. Pierwszego wieczoru rozpaliliśmy dość duży ogień przy którym siedzieliśmy w kręgu, podśpiewując oraz zajadając się kiełbaskami i dobrym drożdżowym plackiem.

Nazajutrz czekały na nas warsztaty z aktorem, dziennikarzem oraz nauczycielkami wychowania fizycznego. Praca zespołowa była konieczna, co umożliwiło nam zbliżenie się do siebie.

Po warsztatach mieliśmy czas wolny, którego było dość dużo, dzięki czemu dostaliśmy jeszcze dodatkową okazję na zaciśnienie przyjaźni. Niestety wszystko, co dobre, szybko się kończy…
Podsumowując, zabawa była przednia. Narodziły się nowe znajomości a starsze stały się jeszcze mocniejsze. Nie mogę powiedzieć ani jednego złego słowa na temat tej wycieczki. Wspominam ją bardzo dobrze i za każdym razem z uśmiechem na ustach. Czekam na kolejną super szkolną wyprawę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *